05/12/2016 16:25
Nawigacja
O SZKOLE
Nasza Szkoła
Kadra Pedagogiczna
Pedagog Szkolny
Doradca Metodyczny
Świetlica Szkolna
Dane Kontaktowe
DOKUMENTY SZKOLNE
Statut Szkoły
Koncepcja pracy 2014-2017
Ewaluacja wewnętrzna
Program wychowawczy
Program profilaktyki
DLA NAUCZYCIELI
Prawo oświatowe
MEN
OKE ŁÓDŹ
Kuratorium Oświaty Kielce
DLA UCZNIóW
Wykaz Podręczników
Dni wolne od zajęć
Przerwy międzylekcyjne
JAK SIĘ UCZYĆ W DOMU
Gra edukacyjna pierwsza pomoc
Samorząd Uczniowski
Nasze prace z grafiki
ZAJĘCIA DODATKOWE
Zajęcia Pozalekcyjne w roku szkolnym 2015/2016
DLA RODZICóW
Informacje dla rodziców
POSTAWY RODZICIELSKIE I ICH WPŁYW NA DZIECI
Charakterystyka młodzieży w wieku gimnazjalnym
OSIĄGNIĘCIA
Konkursy, laureaci
Osiągnięcia sportowe
REKRUTACJA
Oferta na rok szkolny 2016/2017
Zasady rekrutacji 2016/2017r.
kwestionariusz ucznia
kwestionariusz ucznia spoza obwodu szkoly
Nasi Absolwenci
Rocznik 2002
Rocznik 2003
Rocznik 2004
Rocznik 2005
Rocznik 2006
Rocznik 2007
Rocznik 2008
Rocznik 2009
Rocznik 2010
Rocznik 2011
Rocznik 2012
Rocznik 2013
Rocznik 2014
Rocznik 2015
Rocznik 2016
Powitanie
Witaj na stronie Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Styczniowych w Pińczowie!

UWAGA link do dziennika elektronicznego:
Głosuj na książkę !!!
Uczennice naszej szkoły biorą udział w konkursie "Misja książka". Stworzyły zbiór opowiadań pt. "Czy to miłość?"
Prosimy Was o głosowanie na książkę dziewcząt. Mają szansę na znalezienie się na top liście 50 najlepszych autorów.
Wasze głosy są dla nich ważne!

Link do głosowania : Link
WSPÓŁCZESNY PATRIOTYZM
Biała bluzka, czarna spódnica; biała koszula, czarne spodnie czyli tzw. odświętny strój, przypięcie kotylionu, wysłuchanie apelu z prawdziwą powagą i zaangażowaniem, to szacunek dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz patriotyzmu. Podkreślić należy, iż patriota to nie tylko człowiek stający w obronie kraju podczas wielkich zagrożeń, ale także osoba, która w codziennym życiu szanuje symbole narodowe, która pamięta o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach czy rocznicach. Współczesny patriota to człowiek kultywujący pamięć o swoich przodkach, wyrażający zainteresowanie rodzimą kulturą, historią i teraźniejszą sytuacją kraju. Troskę o losy ojczyzny mamy, my Polacy, szansę okazywać niemal nieustannie.
Jej wyrazem był także szacunek dla narodowej tradycji, stanowiący myśl przewodnią części artystycznej przygotowanej na Święto Niepodległości. 14 listopada 2016 roku odbył się apel z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby przybliżyć młodemu odbiorcy tę odległą historię, postanowiono stworzyć pomost między zabieganą współczesnością, a doniosłymi wydarzeniami sprzed niemal wieku. Tym łącznikiem był niemy świadek wszystkich wydarzeń – szabla, szabla pamiętająca walkę z zaborcami, patriotyzm naszych przodków. Symboliczny wymiar inscenizacji miał uświadomić uczestnikom, jak ważna w życiu każdego Polaka jest znajomość historii swojego kraju i jak bardzo łączy przedstawicieli różnych pokoleń.
Nasi uczniowie w Grze Miejskiej "Pińczów znany i nieznany"
Dnia 27 września 2016 roku uczniowie klas drugich naszej szkoły wzięli udział w Grze Miejskiej „ Pińczów znany i nieznany”, której organizatorem było Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie.
Tematem gry były miejsca związane z historią naszego miasta.
Nasze gimnazjum reprezentowali: Krzysztof Głogowiec, Julia Koprowska i Anna Machynia z klasy II „A”, Kamila Bochniak, Jakub Jędras, Kamila Szostak i Aleksandra Szymacha z klasy II „B” i Krzysztof Gorczyca z II „C”.
Głównym zadaniem naszej drużyny było dotarcie do wskazanych punktów i rozwiązanie zagadek.
Nasz zespół spisał się na medal. Gratulujemy
Zapomnij o nudnych książkach !
Informujemy, iż nasza szkolna biblioteka przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
W ramach tego programu otrzymaliśmy 15 tysięcy złotych dotacji na zakup nowych książek.
Obecnie możemy się już pochwalić zakupem ponad 300 woluminów. Wśród nich to przede wszystkim książki, które proponowali uczniowie , nowości literatury młodzieżowej takich autorów jak : B. Rosiak, B. Kosmowska, E. Nowak, D. Terakowska, J. Green, E. Colfer, E. Hunter oraz wiele książek o tematyce podróżniczej i przygodowej – W. Cejrowski, M. Wojciechowska, B. Pawlikowska oraz fantasy – Tolkien, Sapkowski.
Dla miłośników kryminałów polecamy opowiadania A. Christie.
I na tym nie koniec, ponieważ cały czas realizujemy zakupy książek, o których będziemy informować na bieżąco.
Zachęcamy uczniów do odwiedzania biblioteki i wyboru książek zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.
DROGI UCZNIU
Przypominamy, że czytanie jest bardzo ważne dla Twojego rozwoju. To najlepszy trening dla umysłu. Polepsza pamięć, rozwija wyobraźnię i poszerza słownictwo.
Pewnie Cię to teraz nie interesuje, ale uwierz, że właśnie decydujesz o tym, jak będziesz sobie radził w liceum, na studiach i całym życiu.
ROK SZKOLNY 2016/2017 ROZPOCZĘTY !!!
Pierwszego września przywitaliśmy nowy rok szkolny. Szkoła to nie tylko obowiązki, ale przede wszystkim zdobywanie wiedzy i rozwijanie pasji. Wszystkim uczniom, wypoczętym po wakacjach, opalonym i gotowym do pracy wielu sukcesów życzył Pan Dyrektor Mirosław Madej.
Wyjazd do Łeby.
29 maja o godz. 8.00 uczniowie naszego gimnazjum wyjechali do Łeby w ramach Wyjazdu Turystyczno – Krajoznawczego. Pomimo, że w trakcie drogi było pochmurno, to Łeba przywitała nas popołudniowym słoneczkiem. Po zakwaterowaniu się w Willi KF2 i zjedzeniu obiadokolacji udaliśmy się na plażę, gdzie przywitały nas kojącym szumem fale morskie. Następny dzień rozpoczął się od śniadania i bogato zastawionych stołów, potem nadszedł czas na leżakowanie nad morzem, które od tej chwili miało stać się naszym wiernym towarzyszem. Pogoda była naszym sprzymierzeńcem; piękne słoneczko i orzeźwiający wietrzyk sprawiały, że bardzo chętnie korzystaliśmy z dobrodziejstwa Bałtyku. Wrażenie było ogromne nawet dla tych, którzy nad morzem nie znaleźli się po raz pierwszy.
W ciągu kolejnych dni pobytu morze widzieliśmy jeszcze wielokrotnie - z perspektywy lasu, wydm, promenady i tarasu widokowego. Spacerując i przebywając często na plaży wdychaliśmy jod, walczyliśmy z płaskostopiem, chodząc po kamieniach oraz masowaliśmy stopy w piasku. Natomiast spacery po lesie pozwoliły nam powdychać unoszący się w powietrzu zapach żywicy sosnowej i poćwiczyć kondycję, o co z naszymi paniami opiekunkami wcale nie było trudno, bo nie dość, że kochają spacerować, to robią to w zawrotnym tempie, ale daliśmy radę i nawet nie narzekaliśmy.
Wycieczka do Włoch_2016
Już po raz siódmy uczniowie Gimnazjum nr 1 w Pińczowie zwiedzali Europę. Tym razem wybór padł na Włochy. 20 czerwca 2016 roku o godzinie piątej rano wyruszyliśmy w drogę. Następnego dnia dotarliśmy do Rzymu i rozpoczęliśmy jego zwiedzanie od Watykanu i niezwykłej Bazyliki św. Piotra. Do godziny 16, kiedy udaliśmy się w dalszą podróż, zobaczyliśmy jeszcze Kapitol, Forum Romanum, Colloseum, Fontannę di Trevi, Panteon, Pizza Navona, Schody Hiszpańskie, przeszliśmy mostem Anioła. Zdjęcia w galerii google.
Wycieczka do Włoch_2016
Już po raz siódmy uczniowie Gimnazjum nr 1 w Pińczowie zwiedzali Europę. Tym razem wybór padł na Włochy. 20 czerwca 2016 roku o godzinie piątej rano wyruszyliśmy w drogę. Następnego dnia dotarliśmy do Rzymu i rozpoczęliśmy jego zwiedzanie od Watykanu i niezwykłej Bazyliki św. Piotra. Do godziny 16, kiedy udaliśmy się w dalszą podróż, zobaczyliśmy jeszcze Kapitol, Forum Romanum, Colloseum, Fontannę di Trevi, Panteon, Pizza Navona, Schody Hiszpańskie, przeszliśmy mostem Anioła.
PROJEKTY EDUKACYJNE 2016
W kwietniu, jak co roku miała miejsce w naszej szkole prezentacja projektów gimnazjalnych. Ich autorami, zgodnie ze zwyczajem, byli uczniowie klas drugich. Zapraszam do galerii, gdzie możecie obejrzeć zdjęcia z tegorocznych prezentacji.
Sarna to nie żona jelenia
Uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w konkursie plastycznym – Sarna to nie żona jelenia. Organizatorem konkursu było Koło Łowieckie w Busku - Zdroju. Wśród wszystkich prac jury w składzie: Pani Dyrektor Kazimiera Szwarc, Grażyna Kaleta i Marta Gajewicz wybrało trzy prace zasługujące na nagrodę
I MIEJSCE zajęła praca Pauliny Grędy,
II MIEJSCE – praca Aliny Koniusz
III MIEJSCE – praca Angeliki Bałagi.
Na podsumowanie konkursu dn.19.05.2016 r. uczniowie biorący udział w konkursie, zostali zaproszeni na piknik, który odbył się w Podłężu. Zwycięscy konkursu otrzymali książkowe nagrody. Wszyscy miło spędzili czas przy pieczeniu kiełbasek. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów
Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym
Dnia 28.04.2016 r. na terenie Gimnazjum nr 2 w Pińczowie odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu gminnym. Celem turnieju było podniesienie wiedzy dotyczącej zasad i przepisów ruchu drogowego oraz doskonalenie umiejętności jazdy na rowerze po torze przeszkód. Każdy uczestnik rozwiązywał testy oraz wykonywał zadanie praktyczne polegające na przejechaniu rowerem toru przeszkód. Ponadto cały zespół wykonywał zadanie polegające na udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie naszego gimnazjum, w składzie Jakub Bałaga, Łukasz Duda, Hubert Pietras reprezentujący naszą szkołę, zajęli w tym turnieju II miejsce. Składamy im serdeczne gratulacje !!!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
certyfikat
Dni do Wakacji
Telefon Zaufania
facebook
Wygenerowano w sekund: 0.02 604,818 Unikalnych wizyt