29/05/2016 14:43
Nawigacja
O SZKOLE
Nasza Szkoła
Kadra Pedagogiczna
Pedagog Szkolny
Doradca Metodyczny
Świetlica Szkolna
Dane Kontaktowe
DOKUMENTY SZKOLNE
Statut Szkoły
Koncepcja pracy 2014-2017
Ewaluacja wewnętrzna
Program wychowawczy
Program profilaktyki
DLA NAUCZYCIELI
Prawo oświatowe
MEN
OKE ŁÓDŹ
Kuratorium Oświaty Kielce
DLA UCZNIóW
Wykaz Podręczników
Dni wolne od zajęć
Plan zajęć
Przerwy międzylekcyjne
JAK SIĘ UCZYĆ W DOMU
Gra edukacyjna pierwsza pomoc
Samorząd Uczniowski
Nasze prace z grafiki
ZAJĘCIA DODATKOWE
Zajęcia Pozalekcyjne w roku szkolnym 2015/2016
DLA RODZICóW
Informacje dla rodziców
POSTAWY RODZICIELSKIE I ICH WPŁYW NA DZIECI
Charakterystyka młodzieży w wieku gimnazjalnym
OSIĄGNIĘCIA
Konkursy, laureaci
Osiągnięcia sportowe
REKRUTACJA
Oferta na rok szkolny 2016/2017
Zasady rekrutacji 2016/2017r.
kwestionariusz ucznia
kwestionariusz ucznia spoza obwodu szkoly
Nasi Absolwenci
Rocznik 2002
Rocznik 2003
Rocznik 2004
Rocznik 2005
Rocznik 2006
Rocznik 2007
Rocznik 2008
Rocznik 2009
Rocznik 2010
Rocznik 2011
Rocznik 2012
Rocznik 2013
Rocznik 2014
Rocznik 2015
Powitanie
Witaj na stronie Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Styczniowych w Pińczowie!

UWAGA link do dziennika elektronicznego:
Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym
Dnia 28.04.2016 r. na terenie Gimnazjum nr 2 w Pińczowie odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu gminnym. Celem turnieju było podniesienie wiedzy dotyczącej zasad i przepisów ruchu drogowego oraz doskonalenie umiejętności jazdy na rowerze po torze przeszkód. Każdy uczestnik rozwiązywał testy oraz wykonywał zadanie praktyczne polegające na przejechaniu rowerem toru przeszkód. Ponadto cały zespół wykonywał zadanie polegające na udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie naszego gimnazjum, w składzie Jakub Bałaga, Łukasz Duda, Hubert Pietras reprezentujący naszą szkołę, zajęli w tym turnieju II miejsce. Składamy im serdeczne gratulacje !!!
Nasz uczeń na gali laureatów

W dniu 15.04 uczeń klasy II naszego gimnazjum, Kacper Zacharz, który w b.r. szkolnym został laureatem XIV Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego uczestniczył w uroczystej gali podsumowującej konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2015/2016 dla szkół gimnazjalnych woj. świętokrzyskiego, która odbyła się w Kielcach. Oprócz laureatów konkursów zaproszenie otrzymali dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz rodzice. Na uroczystości Kacper otrzymał medal oraz dyplom laureata. Uczeń, dzięki swojemu sukcesowi:
-jest zwolniony z odpowiedniego zakresu części matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego,

-otrzymuje z fizyki celującą roczną ocenę klasyfikacyjną,
-jest przyjmowany w pierwszej kolejności do wybranej publicznej szkoły ponadgimnazjalnej niezależnie od kryteriów rekrutacji danej szkoły.
Kacper w dalszym ciągu pogłębia swoją wiedzę z fizyki, ponieważ chciałby związać przyszłość z tym właśnie przedmiotem.
Życzymy dalszych sukcesów !
Konkurs plastyczny „Pszczoła to nie tylko miód” rozstrzygnięty
Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w konkursie plastycznym „Pszczoła to nie tylko miód”, organizowanym przez Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska przy Starostwie Powiatowym w Pińczowie. Konkurs skierowany był do uczniów w wieku od 6 do 18 lat. Jego celem było przygotowanie prac plastycznych związanych z pożyteczną działalnością pszczół w przyrodzie.
Dnia 15 kwietnia 2016 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej w Pińczowie dokonano podsumowania konkursu. Drugie miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zdobyła praca plastyczna naszej uczennicy Martyny Podsiadło. Martyna otrzymała z rąk Starosty Pińczowskiego Pana Zbigniewa Kierkowskiego oraz szefa pińczowskiego Koła Pszczelarzy Pana Jerzego Osińskiego pamiątkowy dyplom i cenną nagrodę rzeczową.
Martynie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!
"Świątecznie...tzn. jajecznie"
Jak tradycja każe, w ostatnim dniu zajęć przed Świętami Wielkanocnymi , klasy drugie rywalizowały o zwycięstwo w konkursie „Świątecznie…tzn.jajecznie ”, przygotowanym przez p. Marię Łaganowską i p. Izabelę Piątek . Najpierw swoje umiejętności uczniowie zaprezentowali w konkurencjach plastycznych. Komisja oceniła kartki i życzenia świąteczne, pisanki oraz koszyczki ze święconką. Poziom był bardzo wyrównany i jurorzy postawili wszystkim maksymalną ilość punktów, podobnie jak za jednolity , świąteczny strój klas. Następnie swoimi umiejętnościami popisali się chłopcy, którzy ubijali pianę z białek na czas. Niepokonany okazał się przedstawiciel klasy IIb. W drugiej części klasy zmierzyły się w konkurencjach sportowych, przygotowanych przez p.Renatę Wojtaś: wyścigu z jajkiem na drewnianej łyżce, biegu slalomem z koszyczkiem pełnym jajek, wyścigu żółwi, skoku dodanym oraz przeciąganiu liny. Najlepszą okazała się klasa IIb i to ona zdobyła pierwsze miejsce w konkursie. Drugie miejsce zajęła klasa IId, trzecie – IIa, a czwarte - IIc. Wszystkim gratulujemy zaangażowania i postawy fair play!
Nasze sukcesy
Jak co roku Nasi uczniowie przystąpili do kolejnych edycji konkursów przedmiotowych.
Po kolejnych etapach - szkolnym, powiatowym i wojewódzkim - znamy już wyniki zmagań.
Nasza szkoła w tym roku może poszczycić się siedmiorgiem finalistów i jednym laureatem:
Kacper Zacharz kl. II – laureat z fizyki
Paulina Gręda kl. III - finalistka z j. polskiego
Paulina Gręda i Filip Szproch kl. III – finaliści z historii
Martyna Łukasik kl. III – finalistka z geografii
Kacper Zacharz i Martyna Łukasik – finaliści z matematyki
Michał Gernand kl. II – finalista z biologii.
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Turniej Coca - Cola
W dniu 17 marca na obiektach Orlika przy Gimnazjum nr 1 odbył się I etap Turnieju Coca - Cola Cup. Gościliśmy zawodników 8 drużyn, biorących udział w rozgrywkach. Byli to piłkarze z : Buska Zdroju, Chmielnika, Zbludowic, Wiślicy, Michałowa, Gnojna, Podgajów. W turnieju wzięli udział również reprezentanci naszej szkoły pod kierunkiem p. Wojciech Tęczy. Po pasjonujących rozgrywkach, z których dwie pierwsze drużyny awansowały do następnego etapu, końcowa klasyfikacja przedstawiała się
natępująco :
1. Samorządowe Gimnazjum nr 1 Busko Zdrój
2. Gimnazjum nr 1 Pińczów
3. Gimnazjum Chmielnik
4. ZPO Zbludowice
5. Gimnazjum Wiślica
6. Gimnazjum Michałów
7. Gimnazjum Gnojno
8. Gimnazjum Podgaje.
Należy szczególnie podkreślić zaangażowanie piłkarzy naszej szkoły, którzy przegrali tylko jeden mecz i to dopiero w rzutach karnych.
Jednak zajmując drugie miejsce, zapewnili sobie awans do następnego etapu turnieju.Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.
Autor zdjęć : Piotr Kucybała.
X Wojewódzki Turniej Sprawności Językowej
Dnia 11 marca 2016 roku we Włoszczowie w ramach Tygodnia Kultury Języka Polskiego odbył się X Wojewódzki Turniej Sprawności Językowej. Brali w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich z naszego województwa. Przebiegał w dwóch kategoriach: drużynowej „Konkurs poprawnych norm i form” oraz indywidualnej „Czytam, więc rozumiem”.
Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział: Jakub Maj i Paulina Gręda jako zespół oraz Aleksandra Sołtys. Jakub Maj i Paulina Gręda wystąpili w kategorii drużynowej i zajęli II miejsce, w indywidualnej - Aleksandra Sołtys, która zajęła również II miejsce na podium.
Po testach odbył się wykład związany z ciekawymi zjawiskami we współczesnej polszczyźnie, który wygłosił prof. zw. dr hab. Andrzej Markowski.
Rekontrukcja historyczna
Dnia 7.03.2016 r. uczniowie klas I-II wzięli udział w pokazie historycznym” Rzymskie imperium i tradycje antyku”. Uczniom przybliżone zostały elementy kultury i obyczajów starożytnego Rzymu. Dowiedzieli się jak wyglądało uzbrojenie legionisty i na własnych plecach poczuli ciężar zbroi. Usłyszeli o prawie rzymskim i rodzajach kar, jakie wymierzano skazanym. Po prezentacji uczestnicy mogli osobiście zobaczyć rekwizyty i zbroję- ochotnicy podjęli próbę utrzymanie ciężkiego miecza.
WYCIECZKA KLAS III DO KRAKOWA
W dniu 24 lutego 2016 roku uczniowie klas trzecich wyjechali na edukacyjną wycieczkę do Krakowa.
Na początku zwiedzili Skarbiec Koronny na Wawelu. Wystawa w Zamku Królewskim zawiera zbiór pamiątek pozostałych po panujących dynastiach królów Polski. Pierwsze insygnia związane z koronacją Bolesława Chrobrego nie zachowały się.Natomiast z początkami polskiej państwowości wiąże się włócznia św. Maurycego, ofiarowana przez Ottona III w 1000 roku i zachowana w katedrze na Wawelu. Obejrzeliśmy również arrasy wykonane z polecenia króla Zygmunta Augusta , które zyskały miano polskiego „skarbu narodowego”. Władca zamówił je w Brukseli, która w XVI wieku była głównym ośrodkiem tego typu tkactwa. Wykonane według projektów artystów niderlandzkich, reprezentują najwyższy poziom artystyczny; są tkane wełną, jedwabiem, nićmi srebrnymi i złotymi. Kolekcja liczy 138 sztuk i jest to jedyna ruchoma pozostałość wyposażenia wnętrz krakowskiego zamku z czasów renesansu.
Ogłoszenia SU
W dalszym ciągu prowadzimy zbiórkę plastikowych nakrętek. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rzecz naszego młodszego kolegi Kuby Możdżyńskiego. Nakrętki można oddawać do p. I. Piątek i p. A. Maj.

Pomóżcie głodnym, bezpańskim zwierzętom! Jeśli macie w domu niepotrzebny stary koc lub gruby ręcznik. Jeśli możecie przynieść paczkę kaszy, ryżu, makaronu albo kupić w sklepie opakowanie suchej karmy. Pomóżcie! Przyniesione rzeczy prosimy przekazywać do p. I. Piątek i p. U. Dusik.
W rytmie rapu ...
4 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w programie profilaktyki uzależnień „Antymina – nie daj się wysterować na minę”. Twórcą przedsięwzięcia jest Mirek „Kola” Kolczyk, profesjonalny muzyk, którego pasją jest prowadzenie działań związanych z profilaktyką uzależnień. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat zagrożeń, jakie niosą narkotyki, alkohol, dopalacze. Narzędziem do kontaktu z młodzieżą była muzyka rap. Program pokazał konkretnych ludzi, którzy wyszli ze szponów nałogu, którzy wielokrotnie powtarzali, że można prowadzić twórcze i pełne radości życie bez używek.
Dziękujemy Miejsko – Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pińczowie za sfinansowanie programu !
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
certyfikat
Dni do Wakacji
Telefon Zaufania
facebook
Wygenerowano w sekund: 0.02 544,367 Unikalnych wizyt