11/02/2016 22:47
Nawigacja
O SZKOLE
Nasza Szkoła
Kadra Pedagogiczna
Pedagog Szkolny
Doradca Metodyczny
Świetlica Szkolna
Dane Kontaktowe
DOKUMENTY SZKOLNE
Statut Szkoły
Koncepcja pracy 2014-2017
Ewaluacja wewnętrzna
Program wychowawczy
Program profilaktyki
DLA NAUCZYCIELI
Prawo oświatowe
MEN
OKE ŁÓDŹ
Kuratorium Oświaty Kielce
DLA UCZNIóW
Wykaz Podręczników
Kalendarz roku szkolnego 2014/2015
Plan zajęć
Przerwy międzylekcyjne
JAK SIĘ UCZYĆ W DOMU
Gra edukacyjna pierwsza pomoc
Samorząd Uczniowski
Nasze prace z grafiki
ZAJĘCIA DODATKOWE
Zajęcia Pozalekcyjne w roku szkolnym 2014/2015
-sportowe
-artystyczne
DLA RODZICóW
Informacje dla rodziców
Wycieczka zagraniczna
Zielona Szkoła
POSTAWY RODZICIELSKIE I ICH WPŁYW NA DZIECI
Charakterystyka młodzieży w wieku gimnazjalnym
OSIĄGNIĘCIA
Olimpiady, konkursy, laureaci
Osiągnięcia sportowe
REKRUTACJA
Oferta na rok szkolny 2014/2015
Zasady rekrutacji 2014r.
kwestionariusz ucznia
kwestionariusz ucznia spoza obwodu szkoly
Nasi Absolwenci
Rocznik 2002
Rocznik 2003
Rocznik 2004
Rocznik 2005
Rocznik 2006
Rocznik 2007
Rocznik 2008
Rocznik 2009
Rocznik 2010
Rocznik 2011
Rocznik 2012
Rocznik 2013
Rocznik 2014
Powitanie
Witaj na stronie Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Styczniowych w Pińczowie!

UWAGA link do dziennika elektronicznego:
Bezpieczne ferie

13 stycznia młodzież naszej szkoły spotkała się z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji. Podczas pogadanki uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie spędzać czas wolny. Specjalista ds. nieletnich przestrzegał przed różnymi niebezpieczeństwami, takimi jak "dzikie lodowiska", dopalacze czy niewłaściwe korzystanie z internetu.
Polski drogi do wolności
Dnia 13 listopada 2015 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu. Apel z okazji Święta Niepodległości przygotowała młodzież naszego gimnazjum pod kierunkiem pani Jolanty Kular. O oprawę muzyczną zadbali podopieczni pani Ewy Książek.
Mottem apelu były słowa Józefa Piłsudskiego, wypowiedziane w 1912 roku:
„Polacy chcą niepodległości, lecz pragnęliby, aby ta niepodległość kosztowała dwa grosze i dwie krople krwi – a niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale i bardzo kosztownym.”
Warsztaty edukacyjne
Uczniowie klas trzecich wzięli udział w warsztatach edukacyjnych organizowanych przez Wodociągi Pińczowskie Sp. z o. o. Celem spotkania było poznanie budowy oraz zasad działania oczyszczalni ścieków, zwrócenie uwagi na fakt, że oczyszczanie zużytej wody jest procesem czasochłonnym i problematycznym. Każda klasa otrzymała walizkę ekobadacza – zestaw odczynników i akcesoriów pozwalający na przeprowadzenie testów określających zawartość azotynów, azotanów, fosforanów, a także określenie skali twardości wody i stopnia kwasowości pH.
Życzenia
Najlepsze życzenia dla uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Wycieczka do Chęcin
W dniu 2 października 2015 roku klasy drugie naszego Gimnazjum wyjechały na wycieczkę integracyjną. Pogoda była wspaniała, więc podziwialiśmy, po wysłuchaniu opowieści przewodnika o dziejach budowli ,piękne widoki z wież obronnych zamku w Chęcinach. Nie lada atrakcję stanowiły sprawdzone przez nas narzędzia tortur i widok uwięzionego w lochach skazańca. Turniej w łucznictwie w strojach średniowiecznych rycerzy pokazał, że wielu z nas potrafi celnie strzelać.
Na zakończenie wycieczki obejrzeliśmy film w kinie "Helios".w Kielcach.
Biegi przełajowe
W środę, 07 października odbyły się szkolne zawody w drużynowych biegach przełajowych w Pińczowie. Drużyna dziewcząt zajęła I miejsce. Natomiast chłopcom poszło nieco słabiej - zajęli miejsce drugie. W zawodach startowała drużyna w składzie : Natalia Gniady, Ola Misztal, Laura Walasek, Anna Garula, Kaja Pasek, Justyna Grdulska, Tomasz Kołek, Wojtek Woźniak, Kamil Golik, Łukasz Gembarzewski, Hubert Pietras, Jakub Bogdan.
Mamy nowy samorząd !
W dniu 25 września w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do SU. Wybory poprzedziła kampania wyborcza, w trakcie której kandydaci nakłaniali wyborców do poparcia poprzez plakaty wyborcze, ulotki, obietnice. Na kartach wyborczych znalazły się nazwiska kandydatów. Wyborcy mogli oddać głos na 2 kandydatów. Uprawnionych do głosowania było 260 uczniów. Zagłosowało 237 uczniów, czyli 91 %.Zgodnie z regulaminem SU wybory pozwoliły na wyłonienie zarządu. Przewodniczącym został Łukasz Duda uzyskując 84 głosy. Zastępcami Jakub Bogdan – 31 głosów i Wojciech Woźniak – 28. Skarbnikiem Jan Rusak – 26 głosów.Na pierwszym spotkaniu członkowie SU zadeklarują przynależność do sekcji. Młodzież wybierze także opiekuna SU.
Próbny alarm
18 września odbył się w naszej szkole próbny alarm ewakuacyjny. Cała akcja przeprowadzona była w trosce o bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Około godziny 9 usłyszeliśmy 3 długie dzwonki informujące o alarmie. Młodzież z nauczycielami natychmiast opuściła budynek szkoły korzystając z wyjść ewakuacyjnych. Na miejscu zbiórki, którym jest boisko szkolne, nauczyciele ponownie sprawdzili stan klas i złożyli raport panu dyrektorowi. W czasie alarmu przeciwpożarowego uczniowie mieli okazję na własnej skórze poczuć dreszczyk emocji. Szybko i sprawnie przeprowadzona akcja pokazała, że w takich chwilach należy zachować spokój i nie wpadać w panikę.
Bieg zdrojowy
20 września 2015 po raz kolejny biegaczki z naszej szkoły wzięły udział w XIV Międzynarodowym Biegu Zdrojowym w Busku Zdroju. Ola Misztal wystartowała w kategorii open na dystansie 10 kilometrów. Była najmłodszą uczestniczką w tym biegu. Ukończyła bieg na I miejscu w swojej kategorii wiekowej. Na dystansie szkolnym - 1200 metrów - wystartowały Natalia Gniady i Ania Garula. Ania zajęła III, a Natalia IV miejsce. Natomiast opiekunka dziewcząt, Renata Wojtaś, zajęła III miejsce w swojej kategorii w biegu na 10 kilometrów. Gratulujemy !
Biegi przełajowe w Tokarni.
We czwartek 17 września uczennice i uczniowie naszej szkoły - Anna Garula, Ola Misztal, Natalia Gniady, Łukasz Gembarzewski, Tomasz Kołek, Hubert Pietras - wzięli udział w biegach przełajowych organizowanych prze LZS. Zawody połączone były ze zwiedzaniem z Muzeum Wsi Kieleckiej, w którym odtworzono układ osadniczy wiosek z różnych regionów Kielecczyzny, Gór Świętokrzyskich, Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej, Wyżyny Sandomierskiej i Niecki Nidziańskiej.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
certyfikat
Dni do Wakacji
Telefon Zaufania
facebook
Wygenerowano w sekund: 4.95 494,024 Unikalnych wizyt