27/05/2015 15:38
Nawigacja
O SZKOLE
Nasza Szkoła
Kadra Pedagogiczna
Pedagog Szkolny
Doradca Metodyczny
Świetlica Szkolna
Dane Kontaktowe
DOKUMENTY SZKOLNE
Statut Szkoły
Koncepcja pracy 2014-2017
Ewaluacja wewnętrzna
Program wychowawczy
Program profilaktyki
DLA NAUCZYCIELI
Prawo oświatowe
MEN
OKE ŁÓDŹ
Kuratorium Oświaty Kielce
DLA UCZNIóW
Wykaz Podręczników
Kalendarz roku szkolnego 2014/2015
Plan zajęć
Przerwy międzylekcyjne
JAK SIĘ UCZYĆ W DOMU
Gra edukacyjna pierwsza pomoc
Samorząd Uczniowski
Nasze prace z grafiki
ZAJĘCIA DODATKOWE
Zajęcia Pozalekcyjne w roku szkolnym 2014/2015
DLA RODZICóW
Informacje dla rodziców
Wycieczka zagraniczna
Zielona Szkoła
POSTAWY RODZICIELSKIE I ICH WPŁYW NA DZIECI
Charakterystyka młodzieży w wieku gimnazjalnym
-sportowe
-artystyczne
Olimpiady, konkursy, laureaci
Osiągnięcia sportowe
REKRUTACJA
Oferta na rok szkolny 2014/2015
Zasady rekrutacji 2014r.
kwestionariusz ucznia
kwestionariusz ucznia spoza obwodu szkoly
Nasi Absolwenci
Rocznik 2002
Rocznik 2003
Rocznik 2004
Rocznik 2005
Rocznik 2006
Rocznik 2007
Rocznik 2008
Rocznik 2009
Rocznik 2010
Rocznik 2011
Rocznik 2012
Rocznik 2013
Rocznik 2014
Powitanie
Witaj na stronie Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Styczniowych w Pińczowie!

Wojewódzki Finał Konkursu BRD.
W dniach 20 - 21 maja 2015 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Partyzantów Armii Krajowej Ziemi Kieleckiej w Sukowie odbył się XXXVIII Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięło w nim udział 11 drużyn reprezentujących szkoły gimnazjalne województwa świętokrzyskiego, jako zwycięzcy eliminacji powiatowych.
Nadzór merytoryczny nad przebiegiem poszczególnych konkurencji pełnili przedstawiciele Polskiego Związku Motorowego w Kielcach, Automobilklubu Kieleckiego, policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach. Podczas turnieju zostały przeprowadzone następujące konkurencje: testy z przepisów ruchu drogowego, jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, jazda rowerem po torze sprawnościowym, udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej.
Reprezentantami powiatu pińczowskiego na finale wojewódzkim tej imprezy byli uczniowie naszego gimnazjum w składzie Adrian Bech, Łukasz Duda i Norbert Dynia, pod opieką Pani Marty Gajewicz. W dwudniowych zmaganiach chłopcy uplasowali się na wysokim VI miejscu.
Gratulujemy osiągniętego wyniku !!!
Turniej Wiedzy Ekonomicznej.
W piątek, 15 maja odbyła się XVI edycja Ogólnopolskiego Międzygimnazjalnego Turnieju Wiedzy Ekonomicznej.
Jak co roku konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Przyjechało wielu uczestników. Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie:
1.Martyna Łukasik, klasa II b
2.Natalia Gniady, klasa II b
3.Kacper Zacharz, klasa I a.
Pisanie testu rozpoczęło się o godzinie 9:00. Uczniowie zmagali się z zadaniami przez 90 minut. O godzinie 15:00 ogłoszono wyniki. Burmistrz Pińczowa wręczył nagrodę dla najlepszego uczestnika naszej gminy. Zdobyła ją nasza uczennica - MARTYNA ŁUKASIK.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!!!
Wizyta u strażaków.
W miesiącu maju uczniowie klas III odbywają wycieczki zawodoznawcze do zakładów pracy.
14 maja klasy III b i c odwiedziły Państwową Straż Pożarną w Pińczowie. Młodzież zapoznała się z modelem kształcenia zawodowego oraz warunkami pracy w jednostce. Obejrzała sprzęt ratowniczy ( m. in. nożyce pneumatyczne, poduszkę powietrzną, gaśnice, wozy strażackie i specjalistyczny sprzęt). Największą atrakcją była możliwość wejścia do wozu strażackiego , a dla chętnych przymierzenia stroju, w którym strażacy wyjeżdżają na akcję. Mieliśmy okazję oglądać pokaz możliwości wozu strażackiego z drabiną i koszem, który sięga na wysokość 25 metrów. Niektórzy śmiałkowie skorzystali z nadarzającej się okazji i oglądali swoich kolegów z góry. Wycieczka wzbudziła duże zainteresowanie. . Dowiedzieliśmy się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale mają inne równie ważne obowiązki takie jak pomoc i ratowanie życia w czasie powodzi czy w wypadkach drogowych, likwidowanie gniazd os i szerszeni a nawet ściąganie kota z dachu. Dzięki uprzejmości strażaków młodzież na długo zapamięta tą wizytę.
Sukces podczas eliminacji Turnieju BRD
W dniu 14 maja 2015 r. odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na szczeblu powiatowym na terenie Hali Widowiskowo – Sportowej w Pińczowie. Nasi uczniowie Adrian Bech, Łukasz Duda i Norbert Dynia, reprezentowali naszą gminę w tym konkursie.Każdy uczestnik konkursu rozwiązywał test składający się z 25 pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym oraz test – skrzyżowania składający się z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie, a także pokonywał tor przeszkód składający się z 7 przeszkód na rowerze. Cała drużyna wykonywała zadanie praktyczne w postaci udzielenia pomocy osobie poszkodowanej z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.W konkursie nasi reprezentanci uzyskali zaszczytne I miejsce i będą reprezentować nasz powiat w OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się w dniach 20 – 21 maja 2015 r. w Sukowie.
Gratulujemy i życzymy naszym uczniom powodzenia!
COCA-COLA CUP
12 maja 2015 roku odbyły się eliminacje rundy 2 turnieju COCA-COLA CUP. W fazie grupowej wzięły udział cztery zespoły:
Gimnazjum nr 1 Pińczów;
Gimnazjum Kije;
Zespół Szkół Działoszyce;
Zespół Szkół Motkowice.
Po rozegraniu wszystkich spotkań w systemie "każdy z każdym", tabela końcowa przedstawia się następująco:
I miejsce - Gimnazjum nr 1 Pińczów;
II miejsce - Zespół Szkół Działoszyce;
III miejsce - Gimnazjum Kije;
IV miejsce - Zespół Szkół Motkowice.

Do finału wojewódzkiego awansowała drużyna Gimnazjum nr 1 wygrywając wszystkie spotkania. Zdobyli 9 pkt, z bilansem bramkowym 14-0.
Pozostałe zespoły podzieliły się punktami zdobywając ich po 3.


GRATULUJEMY SUKCESU NASZEJ DRUŻYNIE I ŻYCZYMY DALSZYCH OSIĄGNIĘĆ SPORTOWYCH


Finał wojewódzki odbędzie się w Kielcach 31 maja i weźmie w nim udział 16 najlepszych drużyn z województwa.
"Derby" Pińczowa.
8 maja odbyły się gimnazjalne "derby" Pińczowa. Piłkarze nożni z naszej szkoły spotkali się z drużyną Gimnazjum nr 2. Mimo wielkiego poświęcenia i chęci zwycięstwa, nasi piłkarze przegrali 1 - 2. Oby następnym razem było lepiej. Zdjęcia w galerii (google).
Tydzień projektów.
Poprzedni tydzień można nazwać "tygodniem projektów". Od poniedziałku do piątku miała miejsce w naszej szkole prezentacja projektów gimnazjalnych. Ich autorami, zgodnie ze zwyczajem, byli uczniowie klas drugich. Zapraszam do galerii googla, gdzie możecie obejrzeć zdjęcia z prezentacji.
Uroczysty apel.
4 maja odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji obchodów 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie mieli okazję brać udział w przedstawieniu swoich kolegów, którzy dzień wcześniej uświetnili oficjalne obchody rocznicowe.
Fotografie z apelu w galerii (google).
Ogólnopolski Konkurs BRD
W dniu 30.04.2015 r. na terenie Hali Widowiskowo-Sportowej w Pińczowie odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na szczeblu gminnym. Celem Turnieju było popularyzowanie przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie umiejętności praktycznych jazdy rowerem.
Poczet sztandarowy
W obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja brał również udział poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie : Michał Łęczek, Wiktoria Woźniak oraz Weronika Duda.
Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Oficjalne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Pińczowie w tym roku uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów Gimnazjum nr 1 w Pińczowie pod opieką p.M.Łaganowskiej i p. A.Maj, a zaprezentowana w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
certyfikat
Dni do Wakacji
Telefon Zaufania
facebook
Wygenerowano w sekund: 0.01 401,511 Unikalnych wizyt